نفوذ در دلها
روش نفوذ در دلها

تنها راه نفوذ در دیگران و نفوذ در دلها

تنها راه نفوذ در دیگران و نفوذ در دلهاReviewed by مرتضی رجب نیا on Jun 17Rating: 5.0تنها راه نفوذ در دلها اینکه به دیگران کمک کنید تا احساس ارزشمندی بیشتری کنند و آن‌ها را در همان‌جایی که هستند ببینید، تنها راه نفوذ بر دیگران و نفوذ در دلها است. مهم‌ترین عنصر در فرمول موفقیت این است که بدانید چطور باید با دیگران کنار بیایید. برای رسیدن به موفقیت، فقط انجام درست‌کارها کافی نیست.

در اعماق دریای آدم ها دلایل را پیدا کنید

 

نفوذ در دلها ، خواسته همه ماست. مهارت برقراری ارتباط موثر با انسان‌ها مهارتی است که به ما آموزش داده نمی‌شود، اما برای موفقیت باید آن را کسب کنیم. توانایی خوب کار کردن با دیگران باعث می‌شود در هر کاری به‌سرعت پیشرفت کنید و به بالاترین مدارج ممکن برسید.

اینکه به دیگران کمک کنید تا احساس ارزشمندی بیشتری کنند و آن‌ها را در همان‌جایی که هستند ببینید، تنها راه نفوذ بر دیگران و نفوذ در دلها است. مهم‌ترین عنصر در فرمول موفقیت این است که بدانید چطور باید با دیگران کنار بیایید. برای رسیدن به موفقیت، فقط انجام درست‌کارها کافی نیست.

هنگامی‌که وسیله و دستگاهی نو می‌خریم، همراه با آن‌یک راهنما هم دریافت می‌کنیم. اما درباره انسان‌ها که بسیار پیچیده‌تر از قطعات این دستگاه‌ها هستند، سعی می‌کنیم خودمان در ذهنمان آن‌ها را ترسیم کنیم. ما برای روابطمان راهنمای خرید نداریم.

برای شناخت انسان‌ها و نفوذ در دلهاشان باید بفهمیم افراد چرا هر کاری را انجام می‌دهند. درحالی‌که اغلب ما فقط به نوع کاری که دیگران انجام می‌دهند توجه می‌کنیم، نه علت آن. درست است که می‌توانیم رفتار دیگران را ببینیم ولی اگر بتوانیم علت چنین رفتاری را بفهمیم، ارزش بسیار بیشتری دارد. اینکه از انجام آن کار چه هدف و انگیزه‌ای داشته‌اند.

حتما بخوانید!  کدام تیپ شخصیتی بهتر است؟

چرا کمک می کنند؟

مثلاً رفتار کمک کردن به یک آدم نیازمند را در نظر بگیرید. این رفتار برای هر فرد چه جذابیتی دارد؟ به‌وسیله آن به چه دستاوردی می‌رسد؟
ممکن است یک فرد برای اینکه در جمع تصویر یک انسان وارسته را از خود به‌جای بگذارد، به کسی کمک کند. ممکن است فردی دیگر برای اینکه تمرین دست و دل‌بازی کند این رفتار را انجام دهد، ممکن است شخصی با دیدن یک فرد نیازمند به یاد خاطره‌ای از نزدیکانش بیفتد و احساساتی شود و یا هر دلیل دیگری. منظور این است که «کمک کردن به یک فقیر» تنها یک رفتار است. مانند یک ابزار که هر کس استفاده متفاوتی از آن می‌کند. هر کس دلیلی برای رفتارش دارد و مهم‌تر از خود رفتار، انگیزه‌ها و دلایل شخصی هر فرد برای انجام آن است.

وقتی به دلیل آدم‌ها فکر کنیم و انگیزه آن‌ها را بیابیم خیلی بهتر می‌توانیم آن‌ها را بشناسیم و با آن‌ها کنار بیاییم. رفتار دقیقاً مثل یک ابزار است، مثل پیچ‌گوشتی. ممکن است هرکسی استفاده متفاوتی از پیچ‌گوشتی کند. پس شما نمی‌توانید در مورد یک فرد تنها بر اساس رفتارش قضاوت کنید. رفتارها ابزارهایی هستند که هر یک از ما برای تقویت حس خود ارزشمندی‌مان از آن استفاده می‌کنیم. حس خود ارزشمندی، انگیزه اصلی یا همان چیزهایی است که باعث می‌شود نسبت به خودمان احساس خوبی داشته باشیم. و هر فردی با انجام رفتارهایی متفاوت به این حس درون خود می‌رسد. و برای نفوذ در دلهای دیگران، باید ببینید چه چیزهایی حس خودارزشمندی آن‌ها را تقویت می‌کند.

از نقاط قوت خود ضربه می‌خوریم!

این رفتارها را می‌توان به شکل نقاط قوت هر فرد دید. وقتی‌که شخصی یکی از نقاط قوتش را امتحان می‌کند و با آن به موفقیت می‌رسد، بیش از دیگران از آن رفتار استفاده می‌کند. به‌مرورزمان هر یک از ما مجموعه‌ای از این نقاط قوت مؤثر را برای خود شناسایی می‌کنیم و آن‌ها شیوه کار ما می‌شوند.

حتما بخوانید!  چگونه هر جا که می‌روید مثل یک قهرمان بزرگ به نظر بیایید؟

مثلاً فردی که با اعتمادبه‌نفس و رقابت‌طلبی در چند جا به موفقیت و احساس خود ارزشمندی می‌رسد کم‌کم با این رفتارها راحت‌تر می‌شود. اما مشکل از جایی شروع می‌شود که در هر فضایی و در مواجهه با هر فردی می‌خواهد از همان نقاط قوت استفاده کند! مثل این است که بخواهیم همه کارها را فقط با پیچ‌گوشتی انجام دهیم! این کار باعث می‌شود درجاهایی کار را خراب کنیم. درست است که نقاط قوت رفتاری ما برایمان خیلی مفید هستند اما باید به خاطر داشته باشیم یک صندوق پر از ابزارها و انتخاب‌های دیگر هم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم به نتایج بهتری در روابط خود دست پیدا کنیم.

کنترل رفتارها متناسب با افراد مختلف

در این راه‌کاری که باید انجام دهیم این است که رفتارهایمان را مدیریت و کنترل کنیم. اگر هر طور که راحت هستیم رفتار کنیم درواقع آن را کنترل نکرده‌ایم. هنگامی خودمان و رفتارمان را کنترل کرده‌ایم که متناسب با شرایط و طرف مقابل آن‌ها را انتخاب کنیم. مسلماً در مواجهه با یک پیرزن هفتادساله کم‌طاقت و یک جوان بیست‌ساله عاشق موسیقی باید رفتار متفاوت و مناسب برای هر یک را انتخاب کنیم.

بازخورد بگیرید

در مورد نقاط قوت رفتاری خود، با دوستان نزدیک و یا خانواده خود صحبت کنید و از آن‌ها بازخورد بخواهید. و حتماً پی خواهید برد که نقاط قوت رفتاری هر یک از ما، لزوماً در هر شرایطی مناسب نیستند و باعث آزار دیگران شده‌اند. مثلاً وقتی از اعتمادبه‌نفس خود، زیادی و در هر شرایطی استفاده کنید احتمالاً از دید عده‌ای انسانی متکبر و خودنما هستید. استفاده بیش‌ازحد از یک رفتار خاص که اتفاقاً نقطه قوت ماست می‌تواند به ناراحتی و ایجاد تنش در بسیاری از روابط ما منجر شود. به یاد داشته باشید در هر شرایطی و در مقابل هر فردی، استفاده از رفتاری مشابه و خاص جواب نمی‌دهد. و برای نفوذ در دلها باید متناسب برای هر فرد احساس خودارزشمندیش را تقویت کنید.

حتما بخوانید!  یک درس مهم درباره کنترل خشم و حمله به مشکلات موجود در روابط

 

حتما ببینید

راز صمیمیت

راز صمیمیت در رابطه چیست؟ (بخش ۲ از ۲)

راز صمیمیت در رابطه چیست؟ (بخش 2 از 2)Reviewed by مرتضی رجب نیا on May …

یک نظر

  1. با سلام و خسته نباشید
    نکته بسیار مهم و باارزشی را مطرح نمودید.بسیار ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود همین مقاله!
  ماهم از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود فایل صوتی درس اول ارتباط
  فقط دو ثانیه تا دانلود فاصله دارید
فقط یک قدم تا دانلود فاصله دارید!
  ماهم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط یک قدم تا دانلود فاصله دارید!
  ماهم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط یک قدم تا دانلود فاصله دارید!
عیدی ارتباط سبز
15 نکته مهم در مهارت گفتگو
ا
دوره رایگان نگرش های کلیدی ارتباطات
بیش از 90 دقیقه آموزش در قالب 7 فایل صوتی
هزینه‌ای که الان برای یادگیری مهارت های ارتباط موثر می‌پردازید (شامل پول، زمان و انرژی) خیلی کمتر از هزینه‌ای است که بعداً برای یاد نگرفتن آن خواهید پرداخت!
50 نکته مهم و کاربردی
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
بسیار سپاسگزاریم!
چنانچه علاقمند هستید می‌توانید
پربازدیدترین مقالات سایت را
ازطریق لینک زیر مشاهده نمایید
     
در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید تا آموزش‌های کوتاه و شیرین ما را تجربه کنید
کانال تلگرام ارتباط سبز
فایلهای صوتی رادیو هوش ارتباط
+ فیلم‌ها و مطالب آموزشی جدید
کانال تلگرام ارتباط سبز
فایلهای صوتی رادیو هوش ارتباط
+ فیلم‌ها و مطالب آموزشی جدید