3 تکنیک آسان برای دوست یابی
دوست یابی

۳ تکنیک آسان برای دوست یابی : در مهمانی‌ها راحت سر صحبت را با غریبه‌ها باز کنید

3 تکنیک آسان برای دوست یابی : در مهمانی‌ها راحت سر صحبت را با غریبه‌ها باز کنیدReviewed by ارتباط سبز on Oct 14Rating:

۱- چطور کاری کنید که دیگران بخواهند سر صحبت را با شما باز کنند؟ تکنیکِ «این چیه»

مجردهای زبردست در ملاقات با کسی که ممکن است در آینده همسرشان بشود، بدون اینکه نیاز به مقدمه چینی داشته باشند و بقول معروف بخواهند قاپ طرف را بدزدند، تکنیک انحرافی فوق العاده ای را بکار می‌برند که برای هدف‌های کاری یا اجتماعی هم بدرد می‌خورد. این تکنیک نیاز به داشتن مهارت خاصی ندارد، فقط باید شجاعت به نمایش گذاشتن یک چیز عجیب و غیرعادی را داشته باشید تا دیگران با دیدن آن به طرف شما بیایند و بپرسند: «ببخشید، این چیه؟»

«این چیه؟» درواقع هر لباس یا زیورآلات غیرمعمولی است که می‌پوشید یا به خودتان آویزان می‌کنید. چیزهایی از قبیل سنجاق سینه بی نظیر، یک کیف قشنگ، یک کلاه جذاب و… شاید خودتان هم ناخواسته شکار این تکنیک شده‌اید. حتماً برایتان پیش آمده است در یک مهمانی متوجه کسی شده‌اید که دلتان خواسته با او حرف بزنید و خودتان را کشته‌اید (!) تا بهانه ای برای نزدیک شدن به آن فرد دست و پا کنید؛ و چقدر ذوق زده می‌شوید وقتی می‌فهمید آن زن یا مرد چیز عجیب یا خاصی پوشیده یا دارد که می‌توانید به بهانه آن سر صحبت را با او باز کنید.

به همین صورت سعی کنید خودتان هم در پیدا کردن «این چیه؟» های دیگران مهارت پیدا کنید. کارت ویزیت و «این چیه» ی شما ابزار لازم برای برقراری روابط اجتماعی هستند.

حتما بخوانید!  کاری کنید که افراد از گوش دادن به در نظر گرفتن و از «باشه... اما» به «باشه» برسند

۲- چطور با آدم‌های موردنظرتان ملاقات کنید؟ تکنیکِ «اون کیه»

فرض کنیم در مهمانی یا جلسه‌ای متوجه حضور کسی می‌شوید که فرد مهمی در حوزه کسب‌وکار شماست و دلتان می‌خواهد بروید و با او حرف بزنید. از نوک سر تا پنجه پایش را می‌گردید ولی او هیچ نوع «این چیه» ای با خود ندارد تا شما به بهانه آن پیشش بروید و سر صحبت را با او بازکنید.

اگر به دنبال بهانه‌ای هستید تا به کمک آن سر صحبت را با فرد بازکنید، به تکنیک «اون کیه» متوسل شوید. پیش میزبان بروید و بگویید: «اون خانم/آقایی که اونجا ایستاده به نظر آدم جالبی میاد. اون کیه؟» بعد از میزبان بخواهید شمارا به او معرفی کند. تردید به دل راه ندهید. مطمئن باشید میزبانتان خیلی هم خوشحال می‌شود که شما از یکی از مهمان‌هایش خوشتان آمده است.

بااین‌حال اگر خوشتان نمی‌آید که میزبان را از بقیه مهمان‌هایش جدا کنید، بازهم می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید. این بار از میزبانتان نخواهید که شما رسماً به او معرفی کند، در عوض تا جاییکه ممکن است از زیر زبان او اطلاعاتی درباره شغل آن غریبه، علایقش و سرگرمی‌هایش بیرون بکشید تا بتوانید با کمک آن‌ها سر صحبت را با آن فرد بازکنید. این اطلاعات همان یخ‌شکنی است که می‌خواستید و حالا می‌توانید یک‌راست به سراغش بروید و سر صحبت را با آن شخص بازکنید.

۳- چطور خودتان را وارد جمع کنید؟ تکنیکِ «فالگوش ایستادن»

فرض کنید زنی که تصمیم گرفته‌اید هر طور شده با او حرف بزنید، هیچ «این چیه» ای نپوشیده است و ندارد. میزبانتان را هم پیدا نمی‌کنید تا از تکنیک «اون کیه» استفاده کنید. از همه بدتر، آن خانم به‌شدت سرگرم گفتگو با جمعی از دوستانش است. به نظر می‌رسد امید چندانی برای نزدیک شدن به او وجود ندارد. مگر نه؟ البته برای افراد باسیاست و مصمم هیچ کاری نشد ندارد. این‌جور افراد همیشه کلکی در چنته دارند و در موارد این‌چنینی به تکنیک «فالگوش ایستادن» متوسل می‌شوند.

حتما بخوانید!  رفتار با نوجوان و اشخاص پریشان

در مهمانی‌ها نزدیک آدم‌هایی بایستید که دوست دارید به جمع آن‌ها نفوذ کنید. بعد گوش‌به‌زنگ یک یا دو کلمه باشید که بتوانید به‌عنوان گذرگاهی برای وارد شدن به جمعشان از آن‌ها استفاده کنید: «ببخشید، من ناخواسته شنیدم که …» و بعد هر چیزی را که به آن مسئله مربوط است می‌توانید بگویید. ممکن است آن‌ها جا بخورند؟ شاید برای لحظه‌ای. ممکن است بخواهند شمارا از سرخود بازکن‌اند؟ شاید برای لحظه‌ای. شما درنهایت وارد جمع آن‌ها خواهید شد؟ قطعاً. پس این تکنیک را در خاطر داشته باشید!

با این ۳ تکنیک به راحتی دوست یابی کنید! موفق باشید

دانلود pdf همین مقاله

حتما ببینید

سوال کردن

مهارت پرسش و نحوه‌ سوال کردن در یک گفتگو

مهارت پرسش و نحوه‌ سوال کردن در یک گفتگوReviewed by مرتضی رجب نیا on Jul …

یک نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود همین مقاله!
  ماهم از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود فایل صوتی درس اول ارتباط
  فقط دو ثانیه تا دانلود فاصله دارید
فقط یک قدم تا دانلود فاصله دارید!
  ماهم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط یک قدم تا دانلود فاصله دارید!
  ماهم از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط یک قدم تا دانلود فاصله دارید!
عیدی ارتباط سبز
15 نکته مهم در مهارت گفتگو
ا
دوره رایگان نگرش های کلیدی ارتباطات
بیش از 90 دقیقه آموزش در قالب 7 فایل صوتی
هزینه‌ای که الان برای یادگیری مهارت های ارتباط موثر می‌پردازید (شامل پول، زمان و انرژی) خیلی کمتر از هزینه‌ای است که بعداً برای یاد نگرفتن آن خواهید پرداخت!
50 نکته مهم و کاربردی
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
بسیار سپاسگزاریم!
چنانچه علاقمند هستید می‌توانید
پربازدیدترین مقالات سایت را
ازطریق لینک زیر مشاهده نمایید
     
در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید تا آموزش‌های کوتاه و شیرین ما را تجربه کنید
کانال تلگرام ارتباط سبز
فایلهای صوتی رادیو هوش ارتباط
+ فیلم‌ها و مطالب آموزشی جدید
کانال تلگرام ارتباط سبز
فایلهای صوتی رادیو هوش ارتباط
+ فیلم‌ها و مطالب آموزشی جدید